26 Kasım 2012 Pazartesi

meyvelerden çam ağacı!!!

  -->
Yılbaşı yaklaşıyor!!!
 Çam ağaçlarını süsleme vakti geldi!Yeni yıla haftalar kala, mağazalarda, evlerimizde, ofislerimizde kırmızı renk cazibesini, çam ağaçları da boyunu göstermeye başladı bile. 
Yılbaşı ile ilgili tüm ritüelleri seviyorum, planlar, programlar, hediye alışverişleri, ağaç süslemeleri, masa hazırlıkları, kıyafet makyaj, bir heyecan bir telaş…Batıl inanç mıdır, nedir bilemiyorum ama yeni yıla nasıl girersen bütün bir yıl öyle geçermiş:) derler.

Özellikle de yeni yılın olmazsa olmazlarından çam ağaçları da ayrı, zevkli bir konu. Çam ağacı süslemeyi sevenler için, günümüzde farklı farklı materyaller kullanılarak yapılan çam ağaçlarının yanı sıra, meyvelerden yapılmış bu çam ağacı da güzel bir alternatif. Pek sevdim, hatta yılbaşını beklemeden, küçük bir demo modelini yapmayı planlıyorum. 
 


Yapımda emeği geçen meyveler kolaylıkla bulunabilir, uygulamasıda zor değil ayrıca.  Ağacı tamamladıktan sonra, üzerine krem şantiden yapılmış minik minik kar taneleride serpiştirilirse, gayet şık ve lezzetli bir çam ağacımız olmuş olur.

1 yorum:

  1. My compliments for your blog and pictures included,I invite you in my photoblog "photosphera"

    CLICK PHOTOSPHERA

    Greetings from Italy

    Marlow

    YanıtlaSil