15 Kasım 2012 Perşembe

düğün düğün!!!Hem merakım, hem gezme hevesim aman aman eksilmesin. Bu aralar bir davet yoğunluğudur gidiyor. Dün aksam yine bir arkadaşımın toyuna davetliydik. Ajanstan çıkmışım koştura koştura, düğün başlamak üzere, geç kalınmış, bir koşturmaca, kıyamet koyulduk yollara birde üstüne yağmur çamur, trafik bir taraftan derken en nihayetinde geç kalınmadan yetişebildik düğün sarayına.

Daha once bahsetmiştim, azeri mutfağını en iyi azeri düğünleri yansıtır diye, yine düğünde boş durmadım, blog için fotoğraflar çektim
Azerbaycan yemek kültürü alışık olduğumuz  Türk tamak tadına çok da yabancı değil. Sebze ve meyvenin bol olması, bütün bu malzemenin tek başına ya da başka besinlerle uyumlu bir biçimde kullanılması, Azeri mutfağının en büyük çeşitliliği ve zenginliği… Üstelik et ya da et suyu olmadan neredeyse hiçbir şey pişirilmiyor, boşa demiyorum zengin mutfak diye :)

Neyse hiyerarşiye göre düzenlenmiş masamıza yerleşip derin bir ohhh ile tüm yorgunluk, stresi de üzerimden bir çırpıda atmanın rahatlığı, huzuru ile gece başlamış oldu. 
Gelelim bu mutfağın, envai çeşit tatlar ile donatılmış önümde duran masasına. Bu enfes tatlar arasında yenilecekler listesini zor olsada belirlemeye çalışsamda, tabii süreç uzun sürdü. 

Masada bir kuş sütünün eksik oldugunu düşünürsek hiç de kolay değil hani.

MUTLU SON


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder